Jump to content

Marjorie Estiano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Marjorie Estiano, lindi më 8 Mars të vitit, 1982 në Curitiba, Brazil, është aktore dhe këngëtarja braziliane.[1]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[7][8][9]

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1999: "Clarisse"
 • 2002 - 2003: ""Beijos, Escolhas e Bolhas de Sabão"
 • 2003: "Barbara não lhe Adora"
 • 2009 - 2010: "Corte Seco"
 • 2011: "Inverno da Luz Vermelha"
 • 2012 - 2013: O Desaparecimento do Elefante[26][27]

[28][29]

Këngë dhe albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

CD[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Marjorie Estiano[30]
 • Flores, Amores e Bla, blá, blá[31]

DVD[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Marjorie Estiano e Banda ao Vivo[32]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ http://www.vagalume.com.br/marjorie-estiano/biografia
 2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 12 shtator 2019. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2013. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 4. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 2 tetor 2013. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 5. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 6. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 21 tetor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 7. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 3 tetor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 8. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 16 tetor 2011. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 9. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 10. ^ http://televisao.uol.com.br/ultimas-noticias/2009/06/27/ult4244u3672.jhtm
 11. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 17 tetor 2013. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 12. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 2 dhjetor 2013. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 13. ^ http://estrelando.com.br/celebridades/nota/gravida__majorie_estiano_participa_de_sos_emergencia__-77001.html
 14. ^ http://tvg.globo.com/programas/amor-em-quatro-atos/programa/platb/tag/marjorie-estiano/
 15. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 23 tetor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 16. ^ http://www.adorocinema.com/filmes/filme-193374
 17. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 9 tetor 2013. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 18. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 3 tetor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 19. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 3 tetor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 20. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 15 korrik 2012. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 21. ^ http://tvg.globo.com/novelas/a-vida-da-gente/Bastidores/noticia/2012/01/teve-gente-que-falou-que-se-fosse-minha-irma-me-estapeava-diz-marjorie-estiano.html
 22. ^ http://redeglobo.globo.com/novelas/noticia/2012/08/lado-lado-veja-o-visual-de-marjorie-estiano-como-protagonista-laura.html
 23. ^ http://tvg.globo.com/novelas/lado-a-lado/Fique-por-dentro/noticia/2012/08/conheca-historia-de-isabel-e-laura-duas-mulheres-frente-de-seu-tempo.html
 24. ^ http://tvg.globo.com/novelas/lado-a-lado/Bastidores/noticia/2012/08/marjorie-estiano-se-inspira-em-feministas-pioneiras-do-brasil-para-viver-laura.html
 25. ^ http://cinema.uol.com.br/ultnot/2012/03/26/fernanda-montenegro-e-marjorie-estiano-comecam-a-filmar-o-tempo-e-o-vento.jhtm
 26. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 6 dhjetor 2013. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 27. ^ http://www.estadao.com.br/noticias/arteelazer,estreia-hoje-a-peca-corte-seco-com-eduardo-moscovis,506854,0.htm
 28. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 17 tetor 2014. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
 29. ^ http://vejasp.abril.com.br/blogs/dirceu-alves-jr/2013/04/27/marjorie-estiano-o-desaparecimento-do-elefante-e-suas-muitas-motivacoes/
 30. ^ http://www.vagalume.com.br/marjorie-estiano/discografia
 31. ^ http://letras.mus.br/marjorie-estiano/discografia/
 32. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 12 shtator 2019. Marrë më 10 qershor 2013. {{cite web}}: |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.