Markham (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Markham (kthjellim).


Markham
Town of Markham
—  qytet  —
Pamje nga Markham (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale York
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°53′V 79°15′P / 43.88°V 79.25°P / 43.88; -79.25 (Markham)Koordinatat: 43°53′V 79°15′P / 43.88°V 79.25°P / 43.88; -79.25 (Markham)
Sipërfaqja 212,47 km2
Popullsia 261.573 banorë 2006
Dendësia 1.231,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Markham is located in Kanadaja
Markham
Markham
www.markham.ca/

Markham është një qytetKomuna rajonale York, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 212.47 km² dhe popullsi 261573 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Markham – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario