Marlemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marlemont
Komunë
noform
Pamje nga Marlemont
Stema_figura
Vendndodhja
Marlemont is located in Franca
Marlemont
Marlemont
49°44′59″V 4°22′26″L / 49.749722222222°V 4.3738888888889°L / 49.749722222222; 4.3738888888889Koordinatat: 49°44′59″V 4°22′26″L / 49.749722222222°V 4.3738888888889°L / 49.749722222222; 4.3738888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.06 km2
Popullsia 144 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08277


Marlemont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Marlemont ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 10.06 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marlemont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale