Marquigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marquigny
Komunë
noform
Pamje nga Marquigny
Vendndodhja
Marquigny is located in Franca
Marquigny
Marquigny
49°33′06″V 4°42′26″L / 49.551666666667°V 4.7072222222222°L / 49.551666666667; 4.7072222222222Koordinatat: 49°33′06″V 4°42′26″L / 49.551666666667°V 4.7072222222222°L / 49.551666666667; 4.7072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08278


Marquigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Marquigny ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 6.65 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marquigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale