Marumi Yamazaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marumi Yamazaki
Të dhënat personale
Emri i plotëMarumi Yamazaki
Data e lindjes (1990-06-09) 9 Qershor, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2007AS Elfen Sayama FC38(28)
2009–2016Albirex Niigata101(34)
2016–2017AC Nagano Parceiro20(3)
2018–JEF United Chiba18(2)
Ekipi kombëtar
2013Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marumi Yamazaki (lindur më 9 Qershor 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 4 0
Gjithsej 4 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013 Japan Football Association(japonisht)