Marvaux-Vieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marvaux-Vieux
Komunë
noform
Pamje nga Marvaux-Vieux
Vendndodhja
Marvaux-Vieux is located in Franca
Marvaux-Vieux
Marvaux-Vieux
49°17′23″V 4°40′49″L / 49.289722222222°V 4.6802777777778°L / 49.289722222222; 4.6802777777778Koordinatat: 49°17′23″V 4°40′49″L / 49.289722222222°V 4.6802777777778°L / 49.289722222222; 4.6802777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.61 km2
Popullsia 76 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08280


Marvaux-Vieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Marvaux-Vieux ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 11.61 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marvaux-Vieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale