Masae Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masae Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëMasae Suzuki
Data e lindjes (1957-01-21) 21 Janar, 1957 (64 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1984Mitsubishi Heavy Industries
1985–1989Nissan FC Ladies9(0)
1990–1991Nikko Securities Dream Ladies11+(0)
2002–2004JEF United Ichihara9(0)
Ekipi kombëtar
1984–1991Japonia45(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masae Suzuki (lindur më 21 Janar 19) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 45 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 0 0
1986 13 0
1987 4 0
1988 3 0
1989 9 0
1990 5 0
1991 10 0
Gjithsej 45 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]