Masahiko Inoha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masahiko Inoha
Të dhënat personale
Emri i plotëMasahiko Inoha
Data e lindjes (1985-08-25) 25 Gusht, 1985 (36 vjeç)
Vendi i lindjesMiyazaki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualVissel Kobe
Numri39
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2007FC Tokyo
2008–2011Kashima Antlers
2011Hajduk Split
2012Vissel Kobe
2013–2015Júbilo Iwata
2016–Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
2011–2014Japonia21(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masahiko Inoha (lindur më 25 gusht 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 21 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 9 1
2012 7 0
2013 4 0
2014 1 0
Gjithsej 21 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]