Masanori Tokita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Masanori Tokita
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMasanori Tokita
Datëlindja(1925-06-24)qershor 24, 1925
VendlindjaKobe, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1950–?Tanabe Pharmaceuticals
Karriera ndërkombëtare
1951–1959Japonia12(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Masanori Tokita (24 Qershor 19255 Mars 2004) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 1
1952 0 0
1953 0 0
1954 3 1
1955 1 0
1956 2 0
1957 0 0
1958 0 0
1959 3 0
Gjithsej 12 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]