Masao Uchino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masao Uchino
Të dhënat personale
Emri i plotëMasao Uchino
Data e lindjes (1934-04-21) 21 Prill, 1934 (87 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1957–1969Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1955–1962Japonia18(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masao Uchino (lindur më 21 Prill 1934) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 4 1
1956 3 1
1957 0 0
1958 1 0
1959 4 1
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
Gjithsej 18 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]