Masashi Motoyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masashi Motoyama
Të dhënat personale
Emri i plotëMasashi Motoyama
Data e lindjes (1979-06-20) 20 Qershor, 1979 (42 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualGiravanz Kitakyushu
Numri43
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2015Kashima Antlers
2016–Giravanz Kitakyushu
Ekipi kombëtar
2000–2006Japonia28(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masashi Motoyama (lindur më 20 Qershor 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 28 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 3 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 12 0
2005 8 0
2006 2 0
Gjithsej 28 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]