Masashi Nakayama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masashi Nakayama
Të dhënat personale
Emri i plotëMasashi Nakayama
Data e lindjes (1967-09-23) 23 Shtator, 1967 (53 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualAzul Claro Numazu
Numri39
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–2009Júbilo Iwata
2010–2012Consadole Sapporo
2015–Azul Claro Numazu
Ekipi kombëtar
1990–2003Japonia53(21)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masashi Nakayama (lindur më 23 shtator 1967) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 53 ndeshje dhe ka shënuar 21 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 0 0
1992 6 3
1993 8 4
1994 0 0
1995 4 1
1996 0 0
1997 2 2
1998 10 4
1999 1 0
2000 7 6
2001 8 1
2002 3 0
2003 3 0
Gjithsej 53 21

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]