Masashi Oguro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masashi Oguro
Masashi Oguro 2010.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMasashi Oguro
Data e lindjes (1980-05-04) 4 Maj, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualMontedio Yamagata
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2005Gamba Osaka
2001Consadole Sapporo
2006Grenoble
2006–2008Torino
2008–2009Tokyo Verdy
2010Yokohama FC
2010FC Tokyo
2011–2013Yokohama F. Marinos
2013Hangzhou Greentown
2014–2015Kyoto Sanga FC
2016–Montedio Yamagata
Ekipi kombëtar
2005–2008Japonia22(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masashi Oguro (lindur më 4 maj 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 22 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 15 5
2006 6 0
2007 0 0
2008 1 0
Gjithsej 22 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]