Masashi Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Masashi Watanabe
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMasashi Watanabe
Datëlindja(1936-01-11)janar 11, 1936
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1953–1958Yawata Steel
1962–1971Nippon Steel
Karriera ndërkombëtare
1958–1969Japonia39(12)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Masashi Watanabe (11 Janar 19367 Dhjetor 1995) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 39 ndeshje dhe ka shënuar 12 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 2 1
1959 8 4
1960 1 0
1961 6 1
1962 3 0
1963 5 3
1964 1 0
1965 3 0
1966 2 1
1967 3 1
1968 2 0
1969 3 1
Gjithsej 39 12

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]