Masayuki Okano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masayuki Okano
Të dhënat personale
Emri i plotëMasayuki Okano
Data e lindjes (1972-07-25) 25 Korrik, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2001Urawa Reds
2001–2003Vissel Kobe
2004–2008Urawa Reds
2009TSW Pegasus
2009–2013Gainare Tottori
Ekipi kombëtar
1995–1999Japonia25(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masayuki Okano (lindur më 25 korrik 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 3 0
1996 11 1
1997 5 1
1998 5 0
1999 1 0
Gjithsej 25 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]