Massanes, Catalonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Massanes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Massanes is located in Spanjë
Massanes
Massanes

Koordinatat: 42°14′V 1°47′L / 42.233°V 1.783°L / 42.233; 1.783

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Jordi Porta Santamaria
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.06 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 693 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Massanec, massaneca
Zona Kohore UTC+1

Massanes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Massanes ka 693 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]