Matadepera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matadepera
Komunë
Stema_figuraBandera de Matadepera.svg
Vendndodhja
Matadepera is located in Spanjë
Matadepera
Matadepera

Koordinatat: 41°36′13″V 2°1′28″L / 41.60361°V 2.02444°L / 41.60361; 2.02444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Mireia Solsona Garriga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.83 km2
Lartësia 423 m (m.n.d.)
Popullsia 8616 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Matadeperencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8230
Koordinatat 41° 36′ 13″ Veri

2° 1′ 28″ Lindje

Faqja Zyrtare www.matadepera.cat

Matadepera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Matadepera ka 8616 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]