Matt Groening

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matt Groening

Matthew Abram Groening ka lindur më 15 shkurt 1954Portland, Oregon. Është krijuesi i serive Simpsons dhe Futurama.

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar. Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.