Matthew Spiranovic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matthew Spiranovic
Të dhënat personale
Emri i plotëMatthew Spiranovic
Data e lindjes (1988-06-27) 27 Qershor, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesGeelong, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004North Geelong Warriors
2005Melbourne Victory
2006-2010Nürnberg
2010-2012Urawa Reds
2012-2013Al-Arabi
2013-Western Sydney Wanderers
Ekipi kombëtar
2008–Australia30(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Matthew Spiranovic (lindur më 27 Qershor 1988) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 30 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2008 2 0
2009 2 0
2010 1 0
2011 7 0
2012 4 0
2013 0 0
2014 5 0
2015 5 0
Gjithsej 30 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]