Matton-et-Clémency

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matton-et-Clémency
Komunë
noform
Pamje nga Matton-et-Clémency
Stema_figura
Vendndodhja
Matton-et-Clémency is located in Franca
Matton-et-Clémency
Matton-et-Clémency
49°39′57″V 5°12′15″L / 49.665833333333°V 5.2041666666667°L / 49.665833333333; 5.2041666666667Koordinatat: 49°39′57″V 5°12′15″L / 49.665833333333°V 5.2041666666667°L / 49.665833333333; 5.2041666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.32 km2
Popullsia 442 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08281


Matton-et-Clémency është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Matton-et-Clémency ka një popullsi prej 442 banorë dhe sipërfaqe 18.32 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Matton-et-Clémency – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale