Maubert-Fontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maubert-Fontaine
Komunë
noform
Pamje nga Maubert-Fontaine
Stema_figura
Vendndodhja
Maubert-Fontaine is located in Franca
Maubert-Fontaine
Maubert-Fontaine
49°52′04″V 4°25′43″L / 49.867777777778°V 4.4286111111111°L / 49.867777777778; 4.4286111111111Koordinatat: 49°52′04″V 4°25′43″L / 49.867777777778°V 4.4286111111111°L / 49.867777777778; 4.4286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.33 km2
Popullsia 1047 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08282


Maubert-Fontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Maubert-Fontaine ka një popullsi prej 1047 banorë dhe sipërfaqe 10.33 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maubert-Fontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale