Maya Yoshida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maya Yoshida
Yoshida Maya.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMaya Yoshida
Data e lindjes (1988-08-24) 24 Gusht, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSouthampton
Numri3
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009Nagoya Grampus71(5)
2010–2012VVV-Venlo54(5)
2012–Southampton84(3)
Ekipi kombëtar
2010–Japonia71(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Maya Yoshida (lindur më 24 gusht 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 61 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 12 2
2012 9 0
2013 15 0
2014 11 1
2015 13 3
Gjithsej 61 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]