Mayo Doko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mayo Doko
Të dhënat personale
Emri i plotëMayo Doko
Data e lindjes (1996-05-03) 3 Maj, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–Nippon TV Beleza57(1)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mayo Doko (土光 真代 Dokō Mayo?, lindur më 3 Maj 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)