Mayu Sasaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mayu Sasaki
Të dhënat personale
Emri i plotëMayu Sasaki
Data e lindjes (1993-01-12) 12 Janar, 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2017Mynavi Vegalta Sendai78(3)
2018–Urawa Reds15(0)
Ekipi kombëtar
2016–2017Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mayu Sasaki (佐々木 繭 Sasaki Mayu?, lindur më 12 Janar 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 3 0
2017 5 0
Gjithsej 8 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)