Mayumi Kaji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mayumi Kaji
Të dhënat personale
Emri i plotëMayumi Kaji
Data e lindjes (1964-06-28) 28 Qershor, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tasaki Kobe Ladies
Ekipi kombëtar
1981–1991Japonia48(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Mayumi Kaji (加治 真弓 Kaji Mayumi?, lindur më 28 Qershor 1964) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 48 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 1 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 12 0
1987 4 0
1988 3 0
1989 9 0
1990 7 0
1991 12 0
Gjithsej 48 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]