Mazerny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazerny
Komunë
noform
Pamje nga Mazerny
Vendndodhja
Mazerny is located in Franca
Mazerny
Mazerny
49°36′35″V 4°36′48″L / 49.609722222222°V 4.6133333333333°L / 49.609722222222; 4.6133333333333Koordinatat: 49°36′35″V 4°36′48″L / 49.609722222222°V 4.6133333333333°L / 49.609722222222; 4.6133333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.3 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 124 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08283


Mazerny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mazerny ka një popullsi prej 124 banorë dhe sipërfaqe 12.3 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mazerny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale