Mbetjet e një ure romake në Rogovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mbetjet e një ure romake në Rogovë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Rogovë, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3619

Mbetjet e një ure romake në Rogovë është një monument i trashëgimisë kulturore në Rogovë, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]