Rogova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Rogovë)
Shko te: navigacion, kërko
Rogovë
Fshat
Vendndodhja
Rogovë is located in Kosova
Rogovë
Rogovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Has
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 46″ Veri

20° 34′ 47″ Lindje

Rogovë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]