Kralani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kralan
Krelan
Fshat
Vendndodhja
Kralan is located in Kosova
Kralan
Kralan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 24″ Veri

20° 30′ 48″ Lindje

Kralan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krelan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]