Jump to content

Trakaniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Trakaniq
Trakan
Fshat

Trakaniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Trakanik dhe Trakan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]