Vogova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vogovë
Fshat
Vendndodhja
Vogovë is located in Kosova
Vogovë
Vogovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 5″ Veri

20° 23′ 35″ Lindje

Vogovë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]