Gërçina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërçinë
Fshat
Vendndodhja
Gërçinë is located in Kosova
Gërçinë
Gërçinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 47″ Veri

20° 29′ 4″ Lindje

Gërçinë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]