Radoniqi (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radoniq
Radon
Fshat
Vendndodhja
Radoniq is located in Kosova
Radoniq
Radoniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 60″ Veri

20° 25′ 60″ Lindje

Radoniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Redon dhe Radon.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]