Fshaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fshaj
Fshat
Vendndodhja
Fshaj is located in Kosova
Fshaj
Fshaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 47″ Veri

20° 32′ 9″ Lindje

Fshaj është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Fshati kufizohet me komunën e Rahovecit. Në këtë fshat gjindet edhe Ura e Fshejt, e cila shpesh edhe ngatërrohet me emër si Ura e Shenjtë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]