Sopoti (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sopot
Fshat
Vendndodhja
Sopot is located in Kosova
Sopot
Sopot
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 361 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 16″ Veri

20° 25′ 21″ Lindje

Sopot është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]