Ujzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ujz
Fshat
Vendndodhja
Ujz is located in Kosova
Ujz
Ujz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 60″ Veri

20° 31′ 42″ Lindje

Ujz është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Ujz Gjindet në pjesen juglindore te Gjakovës