Bardhasani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardhasan
Bardhoshan
Fshat
Vendndodhja
Bardhasan is located in Kosova
Bardhasan
Bardhasan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 322 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 15″ Veri

20° 30′ 17″ Lindje

Bardhasan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhoshan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]