Bardhaniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardhaniq
Bardhan
Fshat
Vendndodhja
Bardhaniq is located in Kosova
Bardhaniq
Bardhaniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 31″ Veri

20° 26′ 52″ Lindje

Bardhaniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bardhanik dhe Bardhan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]