Popoci (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popoc
Popaj
Fshat
Vendndodhja
Popoc is located in Kosova
Popoc
Popoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 29″ Veri

20° 17′ 49″ Lindje

Popoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Popaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]