Rakovina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakovinë
Arrnjet
Fshat
Vendndodhja
Rakovinë is located in Kosova
Rakovinë
Rakovinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Dushkajë
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 30″ Veri

20° 30′ 42″ Lindje

Rakovinë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arrnjet.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]