Zhdredha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhdredhë
Grykas
Fshat
Vendndodhja
Zhdredhë is located in Kosova
Zhdredhë
Zhdredhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 53″ Veri

20° 25′ 57″ Lindje

Zhdredhë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grykas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]