Korenica (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Korenicë
Gurash
Fshat
Vendndodhja
Korenicë is located in Kosova
Korenicë
Korenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 354 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 19″ Veri

20° 22′ 3″ Lindje

Korenicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurash.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]