Vraniqi (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vraniq
Vranesh
Fshat
Vendndodhja
Vraniq is located in Kosova
Vraniq
Vraniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 54″ Veri

20° 28′ 11″ Lindje

Vraniq është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vranesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]