Pjetërshani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Pjetërshan
Fshat
Vendndodhja
Pjetërshan is located in Kosova
Pjetërshan
Pjetërshan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 26″ Veri

20° 27′ 32″ Lindje

Pjetërshan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]