Bishtazhini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bishtazhin
Bishtaxhin
Fshat
Vendndodhja
Bishtazhin is located in Kosova
Bishtazhin
Bishtazhin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 337 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 20″ Veri

20° 30′ 43″ Lindje

Bishtazhin është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bishtaxhin.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]