Jabllanica (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jabllanicë
Shqiponjë
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Kosova
Jabllanicë
Jabllanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 45″ Veri

20° 29′ 11″ Lindje

Jabllanicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shqiponjë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]