Damjani (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Damjan
Demjan
Fshat
Vendndodhja
Damjan is located in Kosova
Damjan
Damjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 46″ Veri

20° 31′ 15″ Lindje

Damjan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Damian dhe Demjan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]