Smolica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Smolicë
Qendresë
Fshat
Vendndodhja
Smolicë is located in Kosova
Smolicë
Smolicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 52″ Veri

20° 18′ 45″ Lindje

Smolicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qendresë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]