Doblibara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Doblibarë
Balldrin
Fshat
Vendndodhja
Doblibarë is located in Kosova
Doblibarë
Doblibarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 323 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 25″ Veri

20° 30′ 7″ Lindje

Doblibarë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balldrin.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]