Jahoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jahoc
Jahosh
Fshat
Vendndodhja
Jahoc is located in Kosova
Jahoc
Jahoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 25″ Veri

20° 23′ 40″ Lindje

Jahoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Jahosh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]